2022 Dünya Kupası programı – gruplar, takvim, maç programı, parantez

2022 Dünya Kupası takvimi belli oldu ve resmi olarak devam etmekte olan Kasım ve Aralık aylarında Katar’da düzenlenecek turnuva öncesinde dört gözle beklenecek çok şey var!

[ LIVE: Watch World Cup en Espanol en Peacock ]

Suudi Arabistan ve Japonya, turnuva hızlı bir şekilde başlarken sırasıyla Arjantin ve Almanya karşısında büyük üzücü galibiyetler aldı.

Şükran Günü’nün ertesi günü İngiltere ile karşılaşan USMNT’den, grup aşamalarında karşı karşıya gelen Meksika ve Arjantin’e, İspanya’nın Almanya ile karşı karşıya gelmesine ve Belçika ile Kanada’ya karşı açılış turunda pek çok ilgi çekici maç var.

[ MORE: World Cup rosters for all 32 teams ]

Ardından dört gözle bekleyeceğimiz Son 16 Turu, çeyrek finaller, yarı finaller ve finaller var. Getirmek. BT. Açık.

[ MORE: How to watch Premier League in USA ]

Programın tamamı, maçları nasıl izleyeceğinizle ilgili ayrıntılar ve ihtiyacınız olan her şey aşağıdadır.

[ MORE: World Cup odds ]


2022 Dünya Kupası programı, başlama saati, tarihleri, canlı nasıl izlenir

  • Ne zaman: 20 Kasım 2022 – 18 Aralık 2022
  • Grup aşamasındaki maçın başlama saatleri: 05:00, 08:00, 10:00, 11:00, 14:00 (tüm ET)
  • Konum: Katar
  • İspanyolca TV kanalları: Evren, tavuskuşu
  • Yayın Akışı ispanyolca’da: tavuskuşu (64 maçın tümü)

2022 Dünya Kupası ile ilgili en son haberler, skorlar, hikayeler ve güncellemeler için ProSoccerTalk ile birlikte takip edin ve YouTube’da NBC Sports’a abone olmayı unutmayın!


A Grubu | Grup B | C Grubu | D Grubu | E Grubu | F Grubu | G Grubu | H Grubu

A Grubu programı (tüm başlama zamanları ET)

Özet/öne çıkanlar: Katar 0-2 Ekvador – Al Bayt Stadyumu, Al Khor
Özet/öne çıkanlar: Senegal 0-2 Hollanda – Al Thumama Stadyumu, Al Khor
25 Kasım Cuma: Katar – Senegal – Al Thumama Stadyumu, Al Khor – 08:00
25 Kasım Cuma: Hollanda – Ekvador – Khalifa Uluslararası Stadyumu, Al Rayyan – 11:00
29 Kasım Salı: Hollanda – Katar – Al Bayt Stadyumu, Al Khor – 10:00
29 Kasım Salı: Ekvador – Senegal – Khalifa Uluslararası Stadyumu, Al Rayyan – 10.00

B Grubu programı

Özet/öne çıkanlar: İngiltere 6-2 İran – Khalifa Uluslararası Stadyumu, Al Rayyan
Özet/öne çıkanlar: ABD 1-1 Galler – Ahmed bin Ali Stadyumu, Al Rayyan
25 Kasım Cuma: İngiltere – ABD – Al Bayt Stadyumu, Al Khor – 14:00
25 Kasım Cuma: Galler – İran – Ahmed bin Ali Stadyumu, Al Rayyan – 05:00
29 Kasım Salı: Galler – İngiltere – Ahmed bin Ali Stadyumu, Al Rayyan – 14:00
29 Kasım Salı: İran – ABD – Al Thumama Stadyumu, Al Khor – 14:00

C Grubu programı

Özet/öne çıkanlar: Arjantin 1-2 Suudi Arabistan – Lusail İkonik Stadyumu, Lusail
Özet/öne çıkanlar: Meksika 0-0 Polonya – Stadyum 974, Doha
26 Kasım Cumartesi: Arjantin – Meksika – Lusail İkonik Stadyumu, Lusail – 14:00
26 Kasım Cumartesi: Polonya – Suudi Arabistan – Education City Stadyumu, Al Rayyan – 08:00
30 Kasım Çarşamba: Polonya – Arjantin – Stadyum 974, Doha – 14:00
30 Kasım Çarşamba: Suudi Arabistan – Meksika – Lusail İkonik Stadyumu, Lusail – 14:00

D Grubu programı

Özet/öne çıkanlar: Fransa 4-1 Avustralya – Al Janoub Stadyumu, Al Wakrah
Özet/öne çıkanlar: Danimarka 0-0 Tunus – Education City Stadyumu, Al Rayyan
26 Kasım Cumartesi: Fransa – Danimarka – Stadyum 974, Doha – 11:00
26 Kasım Cumartesi: Tunus – Avustralya – Al Janoub Stadyumu, Al Wakrah – 05:00
30 Kasım Çarşamba: Tunus – Fransa – Education City Stadyumu, Er Rayyan – 10.00
30 Kasım Çarşamba: Avustralya – Danimarka – Al Janoub Stadyumu, Al Wakrah – 10.00

E Grubu programı

Özet/öne çıkanlar: İspanya 7-0 Kosta Rika – Al Thumama Stadyumu, Al Khor
Özet/öne çıkanlar: Almanya 1-2 Japonya – Khalifa Uluslararası Stadyumu, Al Rayyan
27 Kasım Pazar: İspanya – Almanya – Al Bayt Stadyumu, Al Khor – 14:00
27 Kasım Pazar: Japonya – Kosta Rika – Ahmed bin Ali Stadyumu, Al Rayyan – 05:00
1 Aralık Perşembe: Japonya – İspanya – Khalifa Uluslararası Stadyumu, Er Rayyan – 14:00
1 Aralık Perşembe: Kosta Rika – Almanya – Al Bayt Stadyumu, Al Khor – 14:00

F Grubu programı

Özet/öne çıkanlar: Belçika 1-0 Kanada – Ahmed bin Ali Stadyumu, Al Rayyan
Özet/öne çıkanlar: Fas 0-0 Hırvatistan – Al Bayt Stadyumu, Al Khor
27 Kasım Pazar: Belçika – Fas – Al Thumama Stadyumu, Al Khor – 08:00
27 Kasım Pazar: Hırvatistan – Kanada – Khalifa Uluslararası Stadyumu, Er Rayyan – 11:00
1 Aralık Perşembe: Hırvatistan – Belçika – Ahmed bin Ali Stadyumu, Al Rayyan – 10:00
1 Aralık Perşembe: Kanada – Fas – Al Thumama Stadyumu, Al Khor – 10:00

G Grubu programı

24 Kasım Perşembe: Brezilya – Sırbistan – Lusail İkonik Stadyumu, Lusail – 14:00
24 Kasım Perşembe: İsviçre – Kamerun – Al Janoub Stadyumu, Al Wakrah – 05:00
28 Kasım Pazartesi: Brezilya – İsviçre – Stadyum 974, Doha – 11:00
28 Kasım Pazartesi: Kamerun – Sırbistan – Al Janoub Stadyumu, Al Wakrah – 05:00
2 Aralık Cuma: Kamerun – Brezilya – Lusail İkonik Stadyumu, Lusail – 14:00
2 Aralık Cuma: Sırbistan – İsviçre – Stadyum 974, Doha – 14:00

Grup H programı

24 Kasım Perşembe: Portekiz – Gana – Stadyum 974, Doha – 11:00
24 Kasım Perşembe: Uruguay – Güney Kore – Education City Stadyumu, Al Rayyan – 08:00
28 Kasım Pazartesi: Portekiz – Uruguay – Lusail İkonik Stadyumu, Lusail – 14:00
28 Kasım Pazartesi: Güney Kore – Gana – Education City Stadyumu, Al Rayyan – 08:00
2 Aralık Cuma: Güney Kore – Portekiz – Education City Stadyumu, Al Rayyan – 10.00
2 Aralık Cuma: Gana – Uruguay – Al Janoub Stadyumu, Al Wakrah – 10:00


Son 16 takvimi

Maç 49 – 3 Aralık Cumartesi: Kazanan A Grubu vs İkinci Grup B – Khalifa Uluslararası Stadyumu, Al Rayyan – 10:00

50. Maç – 3 Aralık Cumartesi: C Grubunun Galipleri ile D Grubunun İkincileri – Ahmed bin Ali Stadyumu, Al Rayyan – 14:00

52. Maç – 4 Aralık Pazar: D Grubu Galipleri ile C Grubu İkincileri – Al Thumama Stadyumu, Doha – 10:00

51. Maç – 4 Aralık Pazar: B Grubunun Galipleri ile A Grubunun İkincileri – Al Bayt Stadyumu, Al Khor – 14:00

53. Maç – 5 Aralık Pazartesi: E Grubunun Galipleri ile F Grubunun İkincileri – Al Janoub Stadyumu, Al Wakrah – 10:00

54. Maç – 5 Aralık Pazartesi: G Grubu Galipleri ile H Grubu İkincileri – Stadyum 974, Doha – 14:00

55. Maç – 6 Aralık Salı: F Grubunun Galipleri ile E Grubunun İkincileri – Education City Stadyumu, Al Rayyan – 10:00

56. Maç – 6 Aralık Salı: H Grubu Galipleri ile G Grubu İkincileri – Lusail İkonik Stadyumu, Lusail – 14:00


Çeyrek final programı

58. Maç – 9 ​​Aralık Cuma: Kazananlar 53. Maç – Kazananlar 54. Maç – Education City Stadyumu, Al Rayyan – 10:00

57. Maç – 9 ​​Aralık Cuma: Kazananlar 49. Maç ve Kazananlar 50. Maç – Lusail İkonik Stadyumu, Lusail – 10:00

60. Maç – 10 Aralık Cumartesi: Kazananlar 55. Maç ve Kazananlar 56. Maç – Al Thumama Stadyumu, Doha – 10.00

59. Maç – 10 Aralık Cumartesi: Kazananlar 51. Maç – Kazananlar 52. Maç – Al Bayt Stadyumu, Al Khor – 14:00


yarı final programı

61. Maç – 13 Aralık Salı: Kazananlar 57. Maç ve Kazananlar 58. Maç – Lusail İkonik Stadyumu, Lusail – 14:00

62. Maç – 14 Aralık Çarşamba: Kazananlar 59. Maç ve Kazananlar 60. Maç – Al Bayt Stadyumu, Al Khor – 14:00


Üçüncülük play-off’u

63. Maç – 17 Aralık Cumartesi: Kaybedenler 61. Maç – Kaybedenler 62. Maç – Khalifa Uluslararası Stadyumu, Al Rayyan – 14:00


son

64. Maç – 18 Aralık Pazar: Kazananlar 61. Maç ve Kazananlar 62. Maç – Lusail İkonik Stadyumu, Lusail – 10.00

Leave a Comment